Slaven Belupo je u Velikoj Gorici slavio s 2:1, oprostivši HNK Goricu u četvrtfinalu Kupa
DSC_0843

HNK Gorica je propustila jedinstvenu priliku da se plasira u polufinale Kupa Hrvatske, ali treba priznati da je Slaven Belupo zaslužio ovu pobjedu.

Gosti iz Koprivnice su ušli u utakmicu mirnije od domaćina i ugrožavali su vrata domaćih iz brzih kontranapada. Slaven je došao u vodstvo već u 11. minuti kada je lopta ubačena iz kuta ‘prošetala’ po petercu i Mikulić je plasirao u nebranjeni dio mreže za 0:1.
Gorica je jednako tako svoje napade izvodila preko bokova, u nekoliko navrata je to izgledalo vrlo prijeteće, a najveću prigodu sredinom prvog poluvremena nije iskoristio Lovrić kada je iskosa s lijeve strane uputio udarac za odličnu intervenciju Filipovića.

Nakon odmora domaći su silovito pritiskali i Ndiaye se u 53. minuti otresao u kaznenom prostoru dvojice suparnika i silovito s desne strane zakucao loptu u suprotni kut za izjednačenje 1:1. Obrana gostiju bila je na velikim iskušenjima dvadesetak minuta i imali su sreće da nisu primili drugi pogodak.

Kada su gosti ponovo došli do daha redali su se njihovi napadi i u 75. minuti Glavičić je prošao po lijevoj strani i ubacio nisko pred vrata Čovića, na loptu je uklizao Krstanović i smjestio je u donji kut za 1:2! Do kraja Gorica je napadala i prijetila, izjednačenju je najbliže bio Lovrić koji je iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu. U samoj završnici došlo je do incidenta i naguravanja, ali sudac je to smirio kartonima. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka uslijedilo je veliko veselje igrača iz Koprivnice.

Hrvatski nogometni kup – Četvrtfinale
HNK Gorica –NK Slaven Belupo 1:2 (0:1)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 400. Srijeda, 04.11.2019., 19 sati. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Vedran Đurak (Sisak). Četvrti sudac: Marko Cestarić (Sisak). Delegat: Ivan Vukojević (Zagreb).
Strijelci: 0:1 – Mikulić (11), 1:1 – Ndiaye (53), 1:2 – Krstanović (75)
HNK GORICA: Čović, Muhammed (od 46. Hamad), Jovičić, Suk, Dvorneković, Čabraja (od 75. Zwolinski), Krizmanić, Marina (cap.), Lovrić, Čanađija, Ndiaye. Trener: Sergej Jakirović
NK SLAVEN BELUPO: Filipović, Božić, Goda, Bačelić, Glavčić (od 90. Zirdum), Paracki, Lima (od 46. Ejupi), Lulić, Mikulić, Bogojević, Krstanović (od 83. Nowak). Trener: Tomislav Stipić