Kao i na većini trail utrka, tako se i na ovoj utrci moglo izabrati više različitih dionica, a Dugoselci su imali predstavnike na sve tri staze
1

Protekle subote u odličnoj organizaciji Udruge kineziologa Križevci održan je 2. Kalnik Trail 2020 u odličnoj organizaciji Udruge kineziologa Križevci. Iako je prvotno trebao biti održan u proljetnom terminu, prebacivanje na jesenski termin nije utjecao na broj natjecatelja. Oko 700 trkača koji su završili jednu od utrka dokaz su da ljubitelji traila vole trčati po kalničkim bregima. Među svim tim trkačima našlo se i nekoliko trkača Atletskog kluba Martin Dugo Selo.

Kao i na većini trail utrka, tako se i na ovoj utrci moglo izabrati više različitih dionica, a Dugoselci su imali predstavnike na sve tri staze. Na najdužoj stazi, Gabrinovec, duljine 31.8 kilometara s oko 1300 metara uspona nastupio je Tomislav Poljak. Stazu Peca duljine 16.7 kilometara i 700 metara uspona trčali su Hrvoje Tomić, Ulrich Knüppel i Karola Knüppel. Stazu Bor duljine 6.3 kilometara i oko 250 metara uspona trčale su Ivona Čarapar i Anita Komljenović Zec, a istu stazu su istrčala i njihova djeca.

I dok je malena Sara Zec stazu prošla u sigurnom naručju svoje majke Anite, Ivonini i Hrvojevi sinovi ostvarili su sjajan trkački rezultat. Rok Tomić stazu je prošao za 0:39:21 kao 15. u konkurenciji muškaraca, odnosno u svojoj kategoriji do 12 godina osvojio je prvo mjesto. Karlo Tomić stazu je prošao za 0:42:06 osvojivši drugo mjesto u kategoriji do 12 godina.