Gosti opravdali ulogu favorita

Silvio Goričan u 54. pogodio za pobjedu Lokomotive u gostima kod Dugog Sela
DSC_2107

25 godina nakon veličanstvene pobjede protiv Dinama, nogometaši Dugog Sela nisu priredili novu senzaciju u Kupu Hrvatske. U današnjem susretu šesnaestine finala na Gradskom stadionu u Dugom Selu gostovao je prvoligaš s Kajzerice, Lokomotiva, koja je minimalnom 1:0 pobjedom izborila prolazak dalje. Domaći nogometaši odigrali su dobru utakmicu. Svih 90 minuta Dugoselci su bili disciplinirani i kompaktni, a tko zna kako bi sve završilo da je kojim slučajem u 58. minuti sudac pokazao na bijelu točku. Ako se pita domaću publiku bio je to čisti jedanaesterac, no glavni arbitar nije tako mislio.

Dugo Selo u susret je ušlo s najjačom postavom u kojoj su bili Darojković, Radoš i Fintić, koji je pokazao kako ima ono “nešto”. I upravo u toj činjenici, kompletnoj momčadi bazirao se domaći optimizam. Više od pola sata domaći su igrači parirali Lokomotivi, koja je u posljednjih desetak minuta pritisnula Dugoselce na njihov polovicu, no mreža vrlo dobrog Filipa Crnolateca ostala je čistom u prvih 45. minuta, u kojima većih prilika gotovo da i nije bilo. Valja izdvojiti tek 36. minutu i gostujući pokušaj koji je vratar Crnolatec krajnjim naporom izbio u korner, dok je u 40. Smakaj glavom pucao preko gola.

Gosti drugi dio otvaraju prilikom Goričana u 49. minuti, koji je nakon centaršuta Leovca pucao preko gola. No, isti je igrač pet minuta kasnije probio domaću obranu koja mu je u tome i pomogla. Jedan udarac nažalost zahvatio je domaćeg braniča koji je promijenio smjer lopte, što je prevarilo vratara Crnolateca i gosti su poveli. U 58. cijela je tribina skočila nakon što je u gostujućem šesnaestercu pao Fintić. Tražio se jedanaesterac, no sudac Patrik Pavlešić nije tako mislio i nastavio je s igrom.

Pokušao je domaći trener izmjenama držati ritam u čemu je i uspijevao, no do prilike za pogodak nije se došlo. Tek je Jurica Kovačić u 72. pucao preko gola, dok je domaći vratar u 86. lijepom intervencijom zaustavio pokušaj Leovca iz slobodnog udarca, dok je u 90. Mudražija pucao preko gola.

Reakcije trenera

Sejad Halilović (NK Dugo Selo): Dečki su dali sve od sebe i ja im na tome čestitam. Ostavili smo zadnji atom snage kako bi namučili Lokomotivu. Okrećemo se prvenstvu. Iako smo se sada istrošili i to nam je problem za Karlovac. Probat ćemo malo to presložiti.

Silvijo Čabraja (NK Lokomotiva): Domaćin nas je namučio, no mi nismo iskoristili svoje šanse. Dugo Selo je imalo jedan ili dva udarca prema golu. Težak teren nam nije omogućio da nam lopta ide kako mi to gajimo. Dugo Selo je bilo iznimno borbeno i stvaralo nam je probleme, tako da nismo mogli probiti linije. U Kupu je uvijek sve moguće, no rani gol u drugom dijelu olakšao nam je posao.