Na trenutke nervozna utakmica završila je 1:1
DSC_6579

Nogometašima Rugvice Sava 1976 nikako da krene ove sezone. Iako su u srijedu u Kupu Nogometnog saveza Zagrebačke županije svladali trećeligaša Lukavec (2:1), u današnjem prvenstvenom susretu ostali su bez pobjede protiv Lekenika odigravši 1:1. Slijedom viđenog, jedan od navijača u šali je dobacio “da stalno igramo s Lukavcem mi bismo bili prvaci 1. HNL”, dok je jedan realniji pratitelj nogometnih zbivanja kazao “pobjedu protiv Lukavca, zamijenio bih radije za današnji trijumf”.

Na kraju viđenoga u Rugvici mogu biti i zadovoljni osvojenim bodom kojeg im je u 86. minuti donio Dino Kralj, koji je loptu iza vratara Ivana Zagorca poslao na asistenciju Matije Munića. Time je Kralj, poništio vodstvo Lekenika koji je vodio od 15. minute golom Emila Hamzagića.

-Šteta što smo primili gol u završnici utakmice. Zadovoljan sam, a bit ću još zadovoljniji, ako u sljedećem kolu pobijedimo Topusko- rekao je gostujući trener Zoran Tomčić, koji je u jednom dijelu svoje karijere radio i u Rugvici.

Tvrdu, a na trenutke i nervoznu utakmicu dodatno je svojim neuvjerljivim sudačkim odlukama “podgrijavao” sudac Saša Svanjko. Nažalost, kako je odradio svoj posao neće biti viđeno u izvješću delegata, jer isti se nije pojavio na utakmici, zbog čega je njegu ulogu morao odraditi četvrti sudac Kristijan Kršak.