Nogometaši Vrbovca u 2. prvenstvenom kolu 3. HNL-Središte na svom terenu savladali Segestu 4-1
v-s

Nogometaši Vrbovca u 2. prvenstvenom kolu 3. HNL-Središte na svom terenu savladali Segestu 4-1. Ili, da budemo precizniji: braća Colarić-Segesta 4-1.

Naime, u sva četiri domaća pogotka postigao je Josip Colarić, a brat Domagoj „kumovao“ je kod tri. Idemo redom. Gosti su pogotkom Alapića poveli već u 8. minuti, koji je s desetak metara tukao pod prečku, a lopta se odbila u mrežu. Ostaje dvojbeno da li je prije toga strijelac bio u zaleđu. Potom je Slišković gotovo s centra igrališta zamalo prebacio istrčalog vratara Segeste Skendera; lopta je prohujala tik uz vratnicu. Onda je u 27. minuti s leđa u gostujućem kaznenom prostoru pokošen Domagoj, a siguran s bijele točke bio je brat Josip Colarić za poravnanje rezultata. U prigodama su se do kraja poluvremena još nalazili Ćosić i Slišković, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U nastavku susreta vidjeli smo pravi Colarić-šou. U 49. minuti Domagoj Colarić probija desnu stranu i nabacuje na suprotnu stativu gostiju, a brat mu Josip glavom zabija za 2-1. Reprizu ovoga pogotka za 3-1 vidjeli smo u 55. minuti. Dvije minute kasnije gosti su imali slobodnjak s oko 25 metara, ali je opasan udarac Novakovića u donji desni kut efektno obranio vratar Zrinščak.

Malo kasnije pravim slalomom pred gostuju se vrata sjurio mladi Babić i izbliza tukao vrhom kopačke, ali se ispriječila vratnica. A, a onda u 75. minuti točku na maestralne izvedbe stavlja Josip Colarić. Lukavo je ukrao loptu na sredini terena i sam krenuo nezadrživo prema vratima Skendera, koji je bio nemoćan. Na semaforu je osvanulo: 4-1! Tako je prvi vrbovečki strijelac u novo prvenstvo krenuo s četiri pogotka.

Bio je ovo priželjkivani rezultatski povratak Crvenih, nakon velikog posrtaja prije tjedan dana u Karlovcu. Sada slijede utakmice dokazivanja, a već u srijedu na Sajmište dolaze Ravnice.