nk bistra

Bistra je iskoristila prvu šansu u šestoj minuti, jer je nakon ubačaja s lijeve strane Matos s 10 metara glavom zabio gol. U 18. minuti Slišković je tukao sa 16 metara, ali se vratar Rihtar nije dao iznenaditi. Gosti su uzvratili u 27. minuti kada je Rašić pucao s 18 metara, a lopta završila pored desne vratnice. Opasno su prijetili gosti i u 30. minuti jer je Atlija ubacio loptu s desne strane koju je zahvatio Šturban, ali je Jelavić na pravom mjestu.

U drugom poluvremenu Vrbovec je preuzeo potpunu inicijativu dok su gosti prijetili preko kontranapada. Prva velika prigoda za domaćina poravnanje rezultata zbila se u 55. minuti. Domagoj Colarić je ubacio s desne strane, a Sliškovićev udarac glavom s 4 metra obranio je vratar Rihtar. Ćosić je u 59. minuti proigrao Trošića čiji je udarac završio pred gostujućeg gola. Slišković je u 65. minuti iskazao sebičnost jer je pucao iskosa s lijeve strane, a na drugoj strani u kaznenom prostoru imao je tri suigrača. Nova prilika za Vrbovec bila je u 70. minuti nakon ubačaja Režabeka s desne strane Josip Colarić šutira, ali udarac brani Rihtar. Misimi je u 76. izmaknuo kontroli domaće obrane i pucao sa 17 metara iznad gola. Uzaludna je bila inicijativa domaće momčadi jer svoje prilike nisu iskoristili Josip Colarić i Slišković pa je stigla kazna u 84. minuti. Budimir je pobjegao domaćoj obrani i rutinski svladao Jelavića za pobjedu Bistre 2:0. Iako je u samoj završnici domaćin vršio pritisak da barem postigne počasni zgoditak, sve se odbilo u čvrsti gostujući blok pa su nogometaši Bistre zasluženo odnijeli sva tri boda iz Vrbovca.

Četvrti poraz u nizu definitivno je označio alarmantnu uzbunu u Vrbovcu jer je sada jasno da više nemaju pravo na pogrešku i da svim sredstvima trebaju spašavati svoj status u 3. HNL Središte. Teško je objašnjivo da Vrbovec i u četvrtoj prvenstvenoj utakmici nije postigao pogodak koji je očiti pao u apatiju. Treneru Draženu Fuliru nije lako, jer sada treba maksimalno poraditi kako da podigne momčad iz letargije i povrati pobjednički duh u vrbovečke redove i to u pogubnom ritmu igranja utakmica srijeda – subota.

3. HNL SREDIŠTE, 7. KOLO
NK VRBOVEC – NK BISTRA 0:2 (0:1)
VRBOVEC. Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Antunović (Velika Gorica) 7. Pomoćnici: Kamenarić (Sveti Ivan Zelina) i Aščić (Velika Gorica).Delegat: Josip Stipković (Zagreb).
STRIJELCI: 0:1 Matos (6), 0:2 Budimir (84).
NK VRBOVEC: Jelavić 6, Režabek 6, Perišić 6, (od 46. Salatović 6), M. Tolić 6, Ćosić 6,5, Radovac 5,5, D. Colarić 5,5, Babić 5,5, (od 65. G. Tolić -), J. Colarić 5,5, Škaro 5,5, (od 56. Trošić -), Slišković 5,5 (od 74. Boroša -). TRENER: Dražen Fulir 6
NK BISTRA: Rihtar 6,5, Kotarski 7, Šturban 6,5 (od. 89. Grabušić -), Jolić 7, (od 89. Brezec -), Grozdek 65, (od 58. Budimir 7), Rašić 6,5, (od 68. Misimi 7), Vodopijak 7, Hanžek 7, Matos 7 (od 64. Jakopić -), Atlija 7, Kunštić 6,5. TRENER: Bernard Gulić 7
IGRAČ UTAKMICE: Leonardo Matos