Gorica je zaslužila taj bod
Velika Gorica: HNK Gorica i HNK Hajduk u 13. kolu Prve HNL Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši Hajduka su golom Marka Livaje u 98. minuti pobijedili Goricu u gostima s 1-0. Dugo će se još pričati o ovoj utakmici, ali i suđenju Darija Bela, koji je Goricu na intervenciju VAR-a u 50. minuti ostavio bez Mousse Wagué, kojeg je isključio nakon prekršaja na Biuku koji je time izborio kazneni udarac za Hajduk. Loptu je namjestio Marko Livaja, no njegov udarac obranio je domaći vratar Ivan Banić. Prvi je to promašaj jedanaesteraca u dosadašnjoj karijeri Marka Livaje, koji se za taj promašaj iskupio u 98. minuti kada je u zadnjem napadu na susretu, iz blizine, asistenciju Jana Mlakara pretočio u pogodak i pobjedu.

Premda je Gorica počela hrabro i odlučila napasti Hajduk, prve prave šanse imao je Hajduk i to su Splićane dva puta doslovno milimetri odvajali od vodstva. No, u 27. minuti je Sahiti lijepo pucao, ali je lopta završila na gredi, dok je dvije minute kasnije Livaja iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. U 32. minuti činilo se kako bi Gorica mogla povesti jer je sudac Bel u prvi trenutak pokazao jedanaesterac za domaćina nakon igranja rukom Awaziema. Međutim, nakon što je sudac provjeravao snimku tog događaja odlučio je kako neće biti udarca s bijele točke za domaćina. U samoj završnici prvog dijela još je svaka momčad imala po jednu šansu, no na odmor se otišlo bez golova.

U 50. minuti dosuđen je jedanaesterac za Hajduk, nakon što je Moussa Wagué s leđa potezao Biuka. Zbog toga je igrač Gorice dobio crveni karton, ali Livaja jedanaesterac nije pretvorio u pogodak i vodstvo Splićana. Vratar Banić je pročitao Livaju i obranio. Prije ove utakmice Livaja je u hrvatskim prvenstvima zabio 16 od 16 jedanaesteraca. Logično je zbog igrača više Hajduk nasrnuo na domaćina, a u 59. minuti opet se istaknuo Banić obranivši udarac Biuka. Hajduk nije lako dolazio u šanse, a novu je imao tek u 79. minuti. Probio je Mikanović, a udarac Mlakara završio je ravno u Banića.

Do kraja je lopta bila stalno na 20 metara od domaćih vrata. Hajduk je kružio, nizali su se ubačaji i na kraju je pritisak materijaliziran u 98. minuti. Jan Mlakar je ubacio loptu pred domaća vrata, a Livaja je iz blizine zabio za povratak Hajduka na drugo mjesto.

Gorica je i dalje zadnja i ima tek šest bodova.