Zlato Crouseru

Filip Mihaljević osmi na svijetu

Mihaljević je kuglu bacio na udaljenost od 20.73 metara, dva metra kraće od novog svjetskog prvaka Ryana Crousera
filip mihaljević Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski rekorder u bacanju kugle Filip Mihaljević zauzeo je osmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Glasgowu, dok je naslov prvaka osvojio Amerikanac Ryan Crouser.

Mihaljević je svoj najbolji hitac od 20.73 metara izveo u drugoj seriji. Ovaj rezultat u Glasgowu je za 45 centimetara slabiji od njegova najboljeg hica sezone ostvarenog nedavno u Beogradu, ali niti da je bio na toj razini ne bi se mnogo pomakao u redoslijedu jer je šesti Nigerijac Chukwuebuka Enekwchi bacio 21.60 metara.

Dvostruki olimpijski pobjednik i dvostruki svjetski prvak na otvorenom Crouser do prvog naslova u dvorani stigao je hicem od 22.77 metara. Srebro je s 22.07 osvojio Novozelanđanin Tom Walsh, a broncu s 21.96 metara Talijan Leonardo Fabbri.