Dva gola Valencije za slavlje Ekvadora na startu

Katar je postao prvi domaćin nekog SP-a koji je izgubio utakmicu na otvaranju
Doha: Brojni ljubitelji nogometa okupili se u Mia Parku gdje će pratiti svečano otvaranje Svjetskog prvenstva Igor Kralj/PIXSELL

U prvoj utakmici ovogodišnjeg Svjetskog nogometnog prvenstva Ekvador je na stadionu Al Bayt svladao domaćina Katar s 2-0. Ekvador je sve dvojbe oko pobjednika riješio već u prvih pola sata dvama pogocima svog kapetana Ennera Valencije (16-11m, 31).

U 15. minuti utakmice Estrada je odličnim okomitim proigravanjem pronašao Valenciju koji je utrčao u domaći kazneni prostor, ovaj je obišao istrčalog vratara Al Sheeba koji ga je zatim rukom povukao za nogu pa sudac Orsato nije imao izbora nekog pokazati na bijelu točku. Sam Valencia bio je siguran izvođač kaznenog udarca. Daleko bolju igru Ekvador je okrunio i drugim golom u 31. minuti kada je Preciado odličnim ubačajem pogodio Valenciju koji je efektno glavom s pet metara pogodio donji desni kut.

Postigao je Valencia još jedan pogodak na samom otvaranju utakmice nakon pogreške Al Sheeba, ali on je poništen nakon što su VAR suci procijenili kako je Estrada ranije tijekom akcije bio u zaleđu.