Dugoselske rukometašice pobjednički kroz Osijek

Devetom prvenstvom pobjedom rukometašice Dugog Sela '55 zadržale su treće mjesto s 20 osvojenih bodova
12.kolo_1.HRL_Dugo_Selo_55-Split_(19) HRS

Rukometašice Dugog Sela ’55 upisale su drugu uzastopnu pobjedu kojom su zadržale visoko treće mjesto na ligaškoj ljestvici iza vodeće Lokomotive i drugoplasirane Podravke. Na gostovanju u Osijeku, kod istoimene domaće ekipe Dugoselke su slavile s 24:22 čime su opravdale ulogu favorita protiv desetoplasiranog Osijeka.

Prvih desetak minuta prednost je bila na domaćoj strani, no nakon što su golom Petre Dičak na isteku 11. minute povele sa 7:6 prednost je u ostatku susreta bila na dugoselskoj strani. Najvećih +5 imale su igračice trenera Nenada Plašića početkom drugog dijela (10:15). Uspjele su domaće rukometašice na ulasku u posljednjih 12 minuta poravnati rezultat (18:18), no bilo je to sve od njih, jer Dugoselke su završnicu odigrale mirnije i zasluženo parket napustile s pjesmom.

Sjajna je još jednom na golu Dugog Sela ’55 bila Mara Budić koja je imala 16 obrana, dok je prvi strijelac ekipe bila Josipa Bebek sa šest zgoditaka. Isto toliko za Osijek su postigle