U završnici do pobjede

Dugoselke u zadnjih desetak minuta slomile otpor Zameta

Josipa Bebek s devet pogodaka i Mara Budić s 14 obrana su se istaknule kod Dugog Sela
338675487_191469353667195_2054110672867251991_n Facebook ŽRK Dugo Selo '55

Dugo Selo ’55 i Zamet odigrali su čvrstu utakmicu u kojoj je pitanje pobjednica riješeno tek u zadnjih 10-ak minuta utakmice. Domaća ekipa na kraju je opravdala ulogu favorita i slavila s 27:23. S nova dva boda Dugoselke su i dalje u borbi za treće mjesto, s 28 bodova trenutno su pete, dok trećeplasirani Bjelovar ima dva boda više.

Fantastično je utakmicu otvorio Zamet i iznenađujuće imao lijepu prednost od nekoliko pogodaka, nekoliko puta tijekom prvog poluvremena (4:8, 6:10). Na predah se otišlo s 13:13. U nastavku, slijedi nova neizvjesnost koja je trajala do 48. minute i rezultata 19:18. Nakon toga, domaće rukometašice su s nekoliko nizova od dva pogotka, prelomile utakmicu u svoju korist.

Facebook ŽRK Dugo Selo ’55

-U prvom dijelu realizacija nije bila na nivou jer kako smo ih stizali tako je nedostajalo koncentracije prilikom šuta jer da smo zabili neke „zicere“ koje smo trebali na predah bi otišli s prednošću što se nije dogodilo. Znali smo da moramo početi zabijati te „zicere“ jer ekipa Zameta neće odustati samo tako, ali na kraju smo iz dobre obrane imali pametan napad što je u konačnici rezultiralo našom pobjedom. Sljedeće nas očekuje nekoliko zahtjevnih utakmica u dosta nezgodno vrijeme jer nas nedostaje, no borimo se do kraja jer imamo taj cilj što većeg plasmana, a to može biti i plasmana u Europu- rekao je trener dugoselskih rukometašica Filip Horvat.

Josipa Bebek s devet pogodaka i Mara Budić s 14 obrana su se istaknule kod Dugog Sela. Kristina Plahinek sa šest zgoditaka je predvodila Zamet.