Dugo Selo i Lonja dijele prvo mjesto, a Vrbovec i Žabnica treće

veterani 9

Iako je u derbiju kola u Križu između Sloge i Vrbovca utakmica završila uvjerljivom pobjedom gostiju 6:0, Vrbovčani su iskrvarili da bi postigli taj trijumf. Vrbovečki strateg Darko Potočić je bio odsutan pa je tu odgovornu funkciju trenera preuzeo voditelj Tomislav Posavec, a desna ruka mu je bio iskusni Krešimir Forgač. Vrbovec je poveo u 2. minuti iz prekrasne akcije u kojoj su sudjelovali: Milanović, Ivica Badenić i Arifović, a efektno zabio gol Pajsar. Domaćin je uzvratio u 8. minuti preko opasnog Tomića koji ne realizira zicera jer je bio sam ispred gostujućeg vratara Pavlovića koji mu brani udarac s 10 metara. U 20. minuti Ivica Badenić je probio po desnom boku i idealno dodao Posavcu koji je umjetnički s 3 metra promašio domaća vrata. Badenić je u 22. minuti dodaje loptu Čukulinu koji sa 16 metara tuče iznad vratnice. Đerek se u 26. minuti našao sam na 6 metara ispred Pavlovića, ali mu je u zadnji čas u blok ušao Spajić i tako spriječio siguran zgoditak. Brzi kontranapad gostiju u 33 minuti poveo je Arifović koji je produžio loptu do neuhvatljivog Ivice Badenića koji je asistirao Posavcu za drugi pogodak Vrbovca. Sloga se ne predaje pa je u 36. minuti Karašić imao 100 postotnu priliku za zgoditak, ali je s 12 metara bio neprecizan. Karašić je u 39. minuti s 10 metara uzdrmao desnu vratnicu, ali do promjene rezultata nije došlo. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 43. minuti, jer je Spajić centrirao s desne strane, a Arifović primio loptu na 10-tak metara i rutinski zabio prvi gol na utakmici. Milanović je 45. minuti s lijeve strane vratio povratni loptu Mariju Badeniću koji je s 8 metara promašio domaća vrata. U 63. minuti Ivicu Badenića je u kaznenom prostoru srušio vratar Koletić pa je vrlo dobri i neprimjetni sudac Bugarinović dosudio kazneni udarac. Sigurni egzekutor s bijele točke bio je Arifović koji je postigao drugi pogodak, a četvrti za Vrbovec. Do petog gola Vrbovec stiže u 75. minuti nakon bijega Marija Badenića po lijevoj strani i potom asistira Arifovića koji manirom rasnog strijelca postiže hat-trick. U 77. minuti u nastaloj gužvi u kaznenom prostoru gostiju Knežević je izbacio loptu s gol crte. Točku na i uvjerljive pobjede Vrbovca stavio je Mario Badenić u 79. minuti za konačnih 6:0. Kod Vrbovca su briljirali: Arifović, Ivica Badenić, Solarić, Pajsar, Knežević i Treščec dok su svi drugi bili za zavidnoj visini. U tom krugu briljantnih bi se sigurno našao i Kristijan Spajić da nije putem do Križa zaboravio/izgubio čokoladicu koja mu je bila neophodna na utakmici za povratak snage. Lucidni potez pomoćnika trenera Forgača bilo je ubacivanje i Miroslava Kozina u zadnjih 20 minuta koji je odigrao izvrsnu utakmicu kao da mu je bila zadnja. Vrbovec već 8 kola nije primio pogodak što ukazuje na granitnu i beskompromisnu obranu na čelu s vratarom Pavlovićem. Kod Sloge može se zabilježiti, da dok su veterani imali snage bilo je i lijepih akcija i proigravanja i dobro su parirali gostima, ali u svojim redovima nisu imali raspoloženih strijelaca niti sportske sreće.

Lonja je opravdala status favorita koja je boljom igrom već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika u Rugvici. Pogotke za goste postigli su: Josip Kralj, Denis Pavlović i Mato Vrcić. Mogli su Lonjičani zabilježiti i uvjerljiviju pobjedu, ali su stopostotne šanse promašivali Delić, Mikavčić i Vrcić. Gol za Rugvicu Savu 1976 zabio je Miroslav Trupeljak. Lonja je pod trenerskom palicom Damira Horvatinovića nastavila pobjednički niz i sustigla bodovno prvoplasirano Dugo Selo na prvoj poziciji koje ima dvije neodigrane utakmice.

U Dubravi opet golijada, u kojoj je postignuto 9 golova, u kojoj je istoimeni klub slavio pobjedu nad Rakovcem 6:3. Dubrava se tako promovirala u mjesto gdje se igra najatraktivniji veteranski nogomet u kojoj su napadači u prvom planu. U 46. minuti Rakovec je izjednačio rezultat na 3:3 i to je sve što su gosti mogli učiniti jer je nakon toga krenuo domaći tornadu koji se zaustavio na rezultatu 6:3. Ovaj puta za Dubravi bili su strijelci: Darko Blažinović i Ivan Turk u dva navrata, a jednom Davor Ferberuš i Srećko Jantoljak. Za Rakovec postigli su golove Josip Belačić, Goran Novoselec i Martin Šarić.

Fenjeraš Kloštar je odigrao vrlo dobrih 40 minuta, ali za osvojeni prvi bod ili bodove potrebno je nešto pogoditi i u suparničku mrežu. Više je nego očito da su se nogometaši iz Kloštar Ivanića nešto zamjerili sportskoj sreći. Tomislav Guštek je doveo goste u vodstvo u 58. minuti, a Hil Nokaj potvrdio je pobjedu Zeline u 79. minuti. Zelina sve bolje igra kako se bliži završetak jesenskog dijela pa ponovo korača prema stazi nekadašnjih uspješnih rezultata, koja je trenutno na 7. poziciji.

Derbi utakmice u Bedenici između Strmca i Dugog Sela te utakmica između Žabnice i Milke Trnine bile su odgođene.

Strijelci poslije odigranog 9. kola: 11 Siniša Horvatić (Žabnica), 10, Hil Nokaj (Zelina), 8 Ivica Franjić (Dugo Selo) i Zdravko Nizek (Strmec), 7 Antonio Arifović (Vrbovec), Josip Kralj (Lonja), Darko Krapec (Dugo Selo), Željko Radotović (Rakovec), Matija Šinogl (Dubrava), i Mato Vrcić (Lonja), 6 Mario Badenić (Vrbovec), Tomislav Pajsar (Vrbovec), Ivan Spajić (Vrbovec) i Ivan Turk (Dubrava), 5 Hrvoje Lončarić (Žabnica) i Tin Vitez (Milka Trnina), 4 Davor Ferberuš (Dubrava), Mario Husnjak (Žabnica), Dejan Jeličić (Žabnica), Josip Jularić (Dugo Selo), Darko Krapec (Dugo Selo), Damir Mahnet (Strmec), Hrvoje Šarić (Dugo Selo), Anto Topalović (Lonja), Filip Višić, (Dugo Selo), Tomislav Vrabec (Rugvica Sava 1976), Dalibor Žertuš (Sloga) itd.

Poredak: 1. Dugo Selo 21, 2. Lonja 21, 3. Vrbovec 19, 4. Žabnica 19, 5. Strmec 14, 6. Sloga 11, 7. Zelina 11, 8. Dubrava 9, 9. Rakovec 7, 10. Milka Trnina 4, 11. Rugvica Sava 1976 3, 12. Kloštar 0.