Dugoselke se vratile na pobjedničku stazu

Dugo Selo ’55 zaustavilo Split 2010, Mara Plašić još jednom briljirala

Sljedeću subotu igračice Dugog Sela '55 čeka gostovanje u Varaždinu kod ekipe ŽRK Koka
417587194_1192107368673079_5026598275385390920_n Facebook ŽRK Dugo Selo '55

U derbiju kola rukometašice Dugog Sela ’55 svladale su Split 2010, 24:22. Kao što se moglo očekivati bio je to vrlo neizvjestan i napet susret.

Gošće su bolje u otvaranju, ali do sredine prvoga dijela Dugoselke sređuju svoje redove i igru i preuzimaju kontrolu nad rezultatom (8:5). Ipak, Splićanke to brzo stižu pa je u 15. minuti 8:8. U drugoj četvrtini svaka je ekipa imala svojih dobrih i loših minuta da bi se na kraju na predah otišlo s 14:12.

Izuzetno velika borba vodila se u drugom dijelu koji je završio 10:10. Osam minuta prije kraja bilo je 21:21, ali je domaći sastav uspio sačuvati više mirnoće u tijesnoj završnici i na kraju slaviti 24:22.

-Bio je to pravi derbi kola za gornji dio tablice gdje nam je Split bježao jedan bod i sigurno je nekakav imperativ da ih prestignemo utjecao na malo nervozniji početak. U principu smo kontrolirali i vodili cijelu utakmicu, međutim dosta smo olako ispuštali prednost koju smo stjecali tako da je utakmica do kraja bila neizvjesna. Mislim da smo zasluženo pobijedili i nakon izuzetno lošeg izdanja u Koprivnici bilo nam je važno da dobro odigramo i dođemo do novih bodova koji nas sada opet vraćaju u sami vrh tablice- kazao je domaći trener Nenad Plašić.

Čak 20 obrana imala je Mara Plašić. Sa šest pogodaka Petra Dičak bila je najbolji strijelac domaćih. Kod gošći najbolja Klara Rubić s osam pogodaka. Sedam je dodala Lucija Ercegović.