Derbi Bjelovaru

Drugi uzastopni poraz dugoselskih rukometašica

Porazom u derbiju ŽRK Dugo Selo '55 palo je na peto mjesto prvoligaškog poretka
16.kolo_1.HRL_Dugo_Selo_55-Zrinski_(26)

Rukometašice Dugog Sela ’55 u posljednja dva susreta nisu bile na radnoj temperaturi na kojoj smo ih navikli gledati ove sezone. Najprije im je skalp na domaćem parketu uzeo Zrinski, da bi novi neuspjeh ekipa potpisala za vikend u Bjelovaru. Bio je to derbi susret ekipa koje se bore za treću poziciju, a više zadovoljstva nakon subotnjih šezdeset minuta imale su domaće rukometašice koje su pobjedom 34:28 došle do dva boda preskočivši Dugoselke u ukupnom poretku. Trenutno je Bjelovar četvrti s 26 bodova, koliko ima i trećeplasirani Split 2010, dok Dugo Selo ’55 na petom mjestu ima dva boda manje.

Derbi susret bio je vrlo izjednačen. Dugoselke su vodile većim dijelom prvog poluvremena, koje je na kraju završilo 16:16. Igračice Bjelovara bolje otvaraju nastavak susreta. Posebno raspoložena u tom dijelu bila je Lea Vukojević. I vodstvo se preselilo na stranu domaćina. Odgovorila joj je Josipa Bebek s pet pogodaka zaredom, čime su Dugoselke zadržale priključak s domaćinom.

Ipak, u posljednjih 15. minuta bjelovarske rukometašice su imale više mirnoće i rješenja u napadu i serijom 9:6, došle do izuzetno vrijedne pobjede, do koje ih je predvodila Ana Maria Gavrić koja je postigla 10 pogodaka, dok je gol manje postigla Lea Vukojević. Isto toliko za Dugo Selo ’55 postigla je Josipa Bebek.

Sljedećeg vikenda u Dugom Selu gostuje neporažena Lokomotiva koja je u 15 susreta ostvarila isto toliko pobjeda.