Domaći poraz Podravka Vegete u Europskoj ligi

Nakon što su u prvom kolu izgubile na gostovanju kod norveške Sole s 29-35, koprivničke rukometašice su upisale i drugi poraz. Na svom terenu izgubile su od mađarske ekipe 26:20
podravka_debrecen_08 Foto: Ivan Brkić/Podravka

U susretu 2. kola EHF Europske lige, rukometašice Podravka Vegete su u koprivničkoj dvorani Josip Samaržija-Bepo izgubile od mađarskog DVSC Debrecena s 26:20 upisavši i drugi poraz.

DVSC je poveo 4-1 i do kraja poluvremena prednost mađarske ekipe nije bila manja od dva gola razlike. Na koncu je prvih 30 minuta završilo rezultatom 11-7 za gošće iz Debrecena. U nastavku susret DVSC je sigurno držao prednost, u jednom trenutku imao je i osam golova razlike (23-15). Na kraju je završilo +6 za mađarski sastav.

Debrecen su do pobjede predvodile Alexandra Topfner sa sedam, te Greta Kacsor s pet golova. Kod Podravka Vegete najefikasnije su bile Larissa Kalaus, Ana Pandža i Sara Senvald s po tri gola.