Traže peto ovosezonsko finale

Dodig i Krajicek u polufinalu Londona

S 2:0 u setovima svladali su Daniela Evansa i Lloyda Glasspoola
Lille: Pobjedom u parovima Francuska smanjila rezultat na 1:2 Sanjin Strukic/PIXSELL

Ivan Dodig i Amerikanac Austin Krajicek probili su se do polufinala ATP 500 turnira na travnatoj podlozi u londonskom Queen’s Clubu, gdje su u četvrtak u četvrtfinalu svladali domaći par, Daniela Evansa i Lloyda Glasspoola, sa 6-4, 6-4.

Pobjednici Roland Garrosa dvaput su u prva tri gema došli do breaka, što im je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta, iako su jednom izgubili i gem na svom servisu. Breakom za 3-2 u drugom setu trasirali su put prema polufinalu.

Za svoje peto finale u ovoj sezoni Dodig i Krajicek će igrati protiv Meksikanca Santiaga Gonzaleza i Francuza Edouarda Roger-Vasselina koji su sa 7-5, 6-7 (2), 11-9 svladali druge nositelje, Amerikanca Rajeeva Rama i Britanca Joea Salisburyja.