Kompletirali naslove na svim podlogama

Dodig i Krajicek osvojili turnir u Queen’s Clubu

Zagreb: Na Šalati održano humanitarno događanje Gem Set Hrvatska Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Ivan Dodig i američki tenisač Austin Krajicek postali su pobjednici ATP 500 turnira na travnatoj podlozi u prestižnom londonskom Queen’s Clubu, gdje su u finalnom dvoboju svladali Amerikanca Taylora Fritza i Čeha Jirija Lehečku sa 6-4, 6-7 (5), 10-3 čime su kao par kompletirali naslove na svim podlogama na kojima se odigravaju ATP turniri.

Dvoboj je trajao jedan sat i 49 minuta, a jedini break u meču Dodig i Krajicek su napravili u sedmom gemu prvog seta. Imali su priliku isto napraviti i u drugom setu, ali su propustili tri prilike za oduzimanje servisa te još jednu u devetom gemu. Fritz i Lehečka su bolje odigrali “tie-break”, ali su u odlučujućem gemu Dodig i Krajicek bili gotovo nepogrešivi i stigli do desete uzastopne pobjede.

Hrvatsko-američkoj kombinaciji, koja je prije dva tjedna osvojila Grand Slam naslov u Roland Garrosu, ovo je četvrti ovosezonski trofej iz pet finala te ukupno sedmi u posljednje dvije godine otkako igraju zajedno.

Bodovima osvojenim u Queen’s Clubu Austin Krajicek će se u ponedjeljak vratiti na čelno mjesto ATP ljestvice igrača parova sa 6910 bodova, a Ivan Dodig će biti četvrti sa 6220. Između njih su se “ugurali” Nizozemac Wesley Koolhof i Britanac Neal Skupski sa 6820 bodova.