Dobermann nakon četiri godine ponovno na tronu

Momčad CB Dobermann u finalu je nadjačala Biberon Marasku i osvojila svoj drugi naslov na Kutiji
Zagreb: Finale malonogometnog turnira Kutija šibica

Slavljem igrača Dobermanna završilo je ovogodišnje 49. izdanje Kutije šibica. U finalnom susretu momčad Dobermanna nakon lutrije udaraca sa sedam metara bila je uspješnija od Biberon Maraske.

Finalna utakmica opravdala je epitet, jer bila je to sjajna utakmica dviju podjednakih momčadi, koje su na ovogodišnjem turniru pokazale najviše. Nakon regularnih 40. minuta rezultat je bio 1:1, pri čemu je Biberon 18 sekundi prije kraja preko Tihomira Novaka poništio vodstvo Dobermanna iz 28. minute preko Kristijana Čujeca, odvevši utakmicu na lutriju sedmeraca.

Nakon što su u seriji od tri udarca igrači jedne i druge momčadi bili precizni krenulo se u raspucavanje gdje se u junaka prometnuo vratar Dobermanna Žarko Luketin, koji je zaustavio udarac Tonija Jelavića, dok je sa suprotne strane precizan bio Matej Horvat i veliko slavlje moglo je započeti.

Najboljim igračem seniorskog dijela turnira proglašen je Kristjan Čujec iz CB Dobermann, najboljim golmanom Franko Bilić iz Biberona, dok je sa sedam postignutih golova Emir Muminović iz bihaćkog MNK Clia bio najbolji strijelac.

Treće mjesto u seniorskoj konkurenciji pripalo je Pizzeriji Stari Zagreb Borongaj Lugovi koja je nakon udaraca sa sedam metara bila uspješnija od Cvjetno Poliklinike Milojević.