Dinamo slavio na Šubićevcu

Prva pobjeda Dinama u zadnja četiri nastupa u svim natjecanjima
Šibenik i Dinamo susreli se u 17. kolu HT Prve lige Dusko Jaramaz/PIXSELL

U posljednjem susretu 17. kola 1. HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Šibenik s 2-1 upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri nastupa u svim natjecanjima. U utakmici igranoj po jakoj kiši za Dinamo su zabili Luka Ivanušec te Stefan Perić koji je zatresao vlastitu mrežu, a za Šibenik je strijelac bio Marin Jakoliš.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 4. minuti. Mišić je ubacio u peterac, no domaća obrana je počistila ispred Petkovića. U devetoj minuti ubacio je Andrić, no Menalo je zakasnio. Dinamo je poveo je u 19. minuti nakon sjajne akcije. Mišić je uposlio Petkovića na desnom boku, ovaj povratnom loptom uposlio Ivanušeca koji je zabio pored nemoćnog Rogića za 1-0. Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu lijepu priliku Dinama, u 39. minuti Marko Bulat je mogao zatresti mrežu svog bivšeg kluba, ali je pucao preko gola.

U nastavku susreta domaćin je zaigrao nešto ofanzivnije i uspio je izjednačiti u 74. minuti. Delić je uputio loptu prema naprijed, Ristovski nije najbolje reagirao, a Jakoliš je primio loptu u kaznenom prostoru, te lijepo pogodio za 1-1. No, radost domaćina kratko je trajala. Pet minuta kasnije Mišić je ubacio iz prekida, a Perić nesretno pogodio vlastitu mrežu za novo vodstvo Modrih.