Dinamo - Hajduk 1-0

Dinamo sezonu otvorio trofejom; Baturina pogodio za slavlje u Superkupu

Dinamo i Hajduk opet će se, na istom stadionu, sresti u petak 21. srpnja, u dvoboju prvog kola nove prvenstvene sezone
Zagreb: Dinamo i Hajduk bore se za prvi trofej u sezoni u susretu SuperSport Superkupa Matija Habljak/PIXSELL

Nogometaši Dinama osvajači su hrvatskog Superkupa za 2023. godinu, aktualni prvak na maksimirskom stadionu je s 1-0 svladao Hajduk, aktualnog pobjednika Kupa.

Utakmica je pred 17.700 gledatelja odlučena u 52. minuti kada je postignut jedini pogodak. Bruno Petković je asistirao, a Martin Baturina lijepo pogodio suparničku mrežu. Dinamo je time obranio naslov pobjednika Superkupa, prošle sezone također je pobijedio Hajduk u Zagrebu nakon jedanaesteraca.

Matija Habljak/PIXSELL

U prvom poluvremenu se igralo prilično izjednačeno, s tim da je nešto bolje prilike imao Dinamo. Prvi dio je završio crvenim kartonom kojeg je dobio trener Splićana Ivan Leko nakon što je burno reagirao na jednu odluku suca Bela.

Nakon pogotka Dinama početkom drugog dijela bolje su zaigrali Splićani. Imali su gosti dosta prilika za izjednačenje, ali je Dinamo sačuvao minimalnu prednost.