Jedanaesta prvenstvena pobjeda u nizu

Dinamo preokretom u Koprivnici nastavio pobjednički niz

Pobjedu Dinamu u trećoj minuti sudačke nadoknade donio je junior Luka Vrbančić
Koprivnica: Utakmica NK Slaven Belupo i GNK Dinamo u 25. kolu Prve HNL Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Dinama iako su prošlog tjedna osigurali naslov prvaka i dalje nižu prvenstvene pobjede. U susretu 35. kola SuperSport HNL-a Modri su gostovali u Koprivnici kod Slaven Belupa gdje su u zanimljivoj utakmici punoj preokreta slavili s 3:2.

Dinamo je u Koprivnici istrčao s drugom postavom bez većine igrača koji su kreirali niz od deset uzastopnih pobjeda HNL-u i donijeli još jedan naslov prvaka u Maksimir. Takva momčad Sergeja Jakirovića šokirana je već na startu utakmice, jer već u 4. minuti domaća momčad je povela golom Danijela Štefulja, Dinamovca na posudbi u Koprivnici.

S prednošću Slaven Belupa otišlo se na odmor, a već nakon samo tri minute igre u drugom dijelu Dinamo je stigao do izjednačenje golom Frana Brodića, da bi u 53. minuti Sandro Kulenović donio potpuni preokret i vodstvo Dinama, koje je potrajalo svega devet minuta. U 62. minuti 18-godišnji Adrijan Jagušić pogađa za 2:2.

Slaven Belupo je u 71. minuti ostao s igračem manje na terenu. Ganski veznjak Michael Agbekpornu je uspio u dvije minute zaraditi dva žuta kartona pa mu je riječki sudac Antonio Melnjak pokazao put prema svlačionici. Brojčanu nadmoć Dinamo je iskoristio tek u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je za pobjedu Modrih strijelac bio junior Luka Vrbančić, kojem je to prvijenac u dresu Dinama.