Dinamo na pragu naslova, Varaždin Osijeku otkinuo dva boda

Nogometaši Dinama već mogu lagano pripremati proslavu naslova prvaka nakon što je Osijek u posljednjem susretu 32. kola na stadionu Gradski vrt odigrao 1-1 protiv Varaždina
Osijek: NK Osijek protiv NK Varaždin u 32. kolup Prve HNL Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Dinama već mogu lagano pripremati proslavu naslova prvaka nakon što je Osijek u posljednjem susretu 32. kola na stadionu Gradski vrt odigrao 1-1 protiv Varaždina promašivši jedanaesterac za pobjedu u osmoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo sada ima šest bodova više i utakmicu manje, a do kraja su četiri kola.

Gosti su poveli u 70. minuti golom Jorgea Obregona, a pet minuta kasnije izjednačio je Ramon Mierez svojim 21. golom ove sezone. Argentinski napadač je u osmoj minuti nadoknade imao priliku iz jedanaesterca donijeti Osijeku pobjedu, ali je njegov udarac obranio Dinko Horkaš.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, ali nije bilo niti previše uzbuđenja. Varaždin se postavio u čvrstom bloku i sigurno je držao ‘nulu’. U nastavku susreta prvu priliku imali su gosti u 62. minuti. Obregon je uspio doći do lopte u kaznenom prostoru, ali je Ivušić spasio domaćine. U 68. minuti uzvratio je Pilj “opalivši” s 20-ak metara, ali je Horkaš izvrsnom paradom spriječio pogodak. Samo minutu kasnije Varaždin je poveo preko Obregona koji je fantastičnu pogodio sa 20-ak metara. Osijek je izjednačio pet minuta kasnije i to novim golom Ramona Miereza. Jurčević je ubacio loptu s lijeve strane u šesnaesterac, Horkaš je “zaplivao”, a Mierez glavom zabio za 1-1. U 84. minuti Osijek je mogao okrenuti rezultat, no Horkaš je ovaj put sjajno obranom zaustavio Mierezov udarac.

Argentinac je duboko u sudačkoj nadoknadi imao priliku iz kaznenog udarca donijeti pobjedu Osijeku, no Horkaš je obranio njegov udarac za veliko slavlje Varaždinaca kojima ovaj bod mnogo znači u borbi za prvoligaški spas. Kazneni udarac je skrivio Novoselec igrajući rukom, a sudac Kulušić je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.