Iznenađenje u Velikoj Gorici

Dinamo bez pobjede, Josip Mitrović sjajnim pogotkom donio bod Gorici

U dvoboju u kojem je zadnji ugostio vodećeg na ljestvici Hrvatska nogometne lige Gorica je protiv Dinama osvojila bod odigravši 1-1
Velika Gorica: HNK Gorica protiv GNK Dinamo u 27. kolu Prve HNL Marko Prpic/PIXSELL

U dvoboju u kojem je zadnji ugostio vodećeg na ljestvici SuperSport Hrvatska nogometne lige, Gorica je protiv Dinama osvojila bod odigravši 1-1. Dinamo je u 60. minuti došao do vodstva pogotkom Roberta Ljubičića na asistenciju Josipa Drmića. Gorica je izjednačila u 85. minuti, kad je sjajnim udarcem sa 17 metara pogodak postigao Josip Mitrović.

U prvoj utakmici od odlaska Arijana Ademija Ante Čačić nije iznenadio sa sastavom. Umjesto ozlijeđenog Brune Petkovića dvoboj u Velikoj Gorici je u vrhu napada započeo Josip Drmić, a nekadašnje Ademijevo mjesto u veznom redu zauzeo je Marko Bulat.

Dinamo je prvi došao do prilike za pogodak već u 6. minuti. Drmić je sretno došao do lopte u kaznenom prostoru, našao se točno na poziciji jedanaesterca i opalio prema vratima. Banić je bio svladan, ali je Drmićev udarac zaustavila vratnica. Dvije minute poslije prvi su put zaprijetili domaći nogometaši, ali je Bralićev udarac glavom iz dobre pozicije završio pokraj vrata. Drmić je i u 12. minuti dobio priliku za udarac iz dobre pozicije, no Banić je bio dobro postavljen i sigurno obranio. Probao je Drmić u 18. minuti i glavom, nakon ubačaja Stefana Ristovskog na peterac, ali je hrvatski Švicarac bio neprecizan.

Ndockyt je u 20. minuti prisilio Dominika Livakovića na prvu intervenciju preciznim udarcem s više od 20 metara. Domaći su uspjeli u 24. minuti postići pogodak, ali je u začetku akcije bilo zaleđe pa je ostalo 0-0. Najozbiljnija prijetnja novom Dinamovom kapetanu Dominiku Livakoviću bili su udarci Joeya Suka iz šesnaesterca u 33. minuti, ali je oba puta reprezentativni vratar odlično reagirao.

U 39. minuti je na iskušenju bio domaći vratar Ivan Banić. Ristovski je pucao nakon dodavanja s Baturinom, ali je Banić uspio obraniti. Na odbijenu loptu je opet natrčao Ristovski, ali ju je poslao preko gola.

Na početku drugog dijela Dinamo je krenuo po pogodak. Bulat je u 50. minuti zagrijao Banićeve dlanove iz slobodnog udarca, a u 52. minuti je Robert Ljubičić iz obećavajuće situacije pogodio vanjski dio mreže. Osam minuta poslije Dinamo je poveo. Ndockyt je izgubio loptu na sredini igrališta, što je iniciralo kontranapad gostiju. Drmić je ostao sam na lijevom boku, sjurio se prema golu i nakon ulaska u kazneni prostor poslao je prizemnu povratnu loptu u središte šesnaesterca. Tamo se na pravom mjestu našao Robert Ljubičić i odmjerenim udarcem s osam metara pogodio donji desni kut gola domaće momčadi. Bio je to prvi prvenstveni pogodak Ljubičića.

Goričani se nisu predavali, ali je Livaković je sve do 85. minute bio nesavladiv. No, majstorski pogodak Mitrovića nije mogao spriječiti ni ponajbolji vratar posljednjeg Svjetskog prvenstva. Loše dodavanje na sredini igrališta iniciralo je kontranapad Gorice. Loptu je na 40-ak metara primio Josip Mitrović i sjurio se po lijevom boku prema Dinamovim vratima. Kad je došao do 20-ak metara, jednim se driblingom oslobodio Josipa Šutala i sa 17 metara opalio desnom nogom. Lopta je pogodila suprotnu vratnicu i odbila se u mrežu.

Ošamućenu Dinamovu momčad u nekoliko sljedećih minuta izabranici Željka Sopića su mogli i nokautirati. Nakon kombinacije s Mitrovićem u 88. minuti je Toni Fruk sam izašao pred Livakovića, ali mu je Dinamov vratar “ušao u šut” i spriječio pogodak.