Dinama II ne ispušta prednost pred Goricom koja je napokon svladala Lučko u Velikoj Gorici

Dinamo II i dalje je vodeća momčad 2. HNL deset kola prije kraja prvenstva. Za vrat im ozbiljno puše momčad Gorice koja je jučer nakon punih osam godina uspjela na domaćem terenu srušiti momčad Lučkog.

Kako je Dinamo II na Hitrec- Kacijanu s 2:0 zgodicima Ćuže i Plantaka svladao Šibenik kojem niti brojčana nadmoć u posljednjih pola sata nije bila dovoljna za rezultatski pomak. Istim je rezultatom i HNK Gorica na Gradskom stadionu svladala Lučko prekinuvši dugu tradiciju bez domaće pobjede nad gostima s naplatnih kućica. U prvom dijelu strijelac je bio Atiemwen, dok je konačnih 2:0 postavio Zenko.

I drugi aspirant na Prvu ligu, Varaždin ostvario je treću pobjedu u nastavku prvenstva. Pred domaćim navijačima Varaždinci su s 2:0 porazili Kustošiju, s kojom se bodovno izjednačio Novigrad koji je kod druge momčadi Hajduka iznenađujuće slavio s 1:0. Istim je rezultatom Solin u dalmatinskom derbiju u Dugopolju porazio istoimenog domaćina koji je i dalje trećeplasirana momčad prvenstva.

Zagrebački derbi između Sesveta i Hrvatskog dragovoljca završio je bez pobjednika, 2:2. Sesvete su povele preko Tolića, Bukvić i Majstorović preokrenuli su rezultat u korist Crnih iz Sigeta, da bi za konačnih 2:2 u 81. minuti strijelac bio Kolega.