DERBI KOJI TO NIJE BIO: Rukometašice Dugog Sela ’55 sigurne protiv Bjelovara

Od derbija nije ostalo ni "d", zahvaljujući sjajnoj izvedbi domaćih rukometašica
309538359_807298663820620_7460300911491394637_n

Derbi susret četvrtog kola 1. HRL za žene odigran je u Dugom Selu, gdje je domaća ekipa dočekala do tog trenutka neporaženi Bjelovar. Susret se očekivao s nestrpljenjem, no prave neizvjesnosti u njemu nije bilo.

Konačnih 26:23 za Dugoselke ne otkriva pravo stanje stvari na terenu, jer su domaće igračice nakon prvih pola sata imale +8 (17:9), da bi u 33. minuti semafor po prvi puta pokazivao okruglih +10 (19:9). Isto odstojanje bilo je i na ulasku u posljednjih dvadeset minuta (22:12), čime je pitanje pobjednika bilo i riješeno.

-Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, a razlika je mogla biti i uvjerljivija. U istom ritmu bilo je i prvih 15-ak minuta nastavka, nakon čega je došlo do malog opuštanja, no utakmicu smo mirno priveli kraju- kaže nam trener dugoselskih rukometašica Nenad Plašić, koji u ovom susretu nije mogao računati na prva krila, no njihov izostanak nije se osjetio u igri.

S pet uzastopnih pogodaka, gošće su se četiri minute prije kraja približile na samo -2 (24:22), no dalje nisu mogle, jer Dugoselke su utakmicu mirno privele kraju za veliku pobjedu, treću u nizu.

-Ova je utakmica je pokazatelj da smo na pravom putu. Sada nas u srijedu očekuje utakmica s Lokomotivom u gostima, a nakon toga Umag kod kuće prema kojem su usmjerene sve naše misli, jer tom pobjedom potvrdit ćemo naš cilj-borbu za treće i četvrto mjesto- zaključio je Plašić.

Mara Budić je imala 14 obrana, a po šest pogodaka za domaću ekipu dale su Josipa Bebek i Petra Dičak.

1. HRL ZA ŽENE, 4. KOLO
ŽRK DUGO SELO ’55 – ŽRK BJELOVAR 26:23 (17:9)
ŽRK DUGO SELO ’55: Budić 14 obrana, Čalušić 4, Petković 5, Vladić, Jakešević 3, Milić, Žerdin, Bebek 6, Blažek, Svetec 1, Miličević, Štritof 1, Grgošević, Dičak 6. TRENER: Nenad Plašić
ŽRK BJELOVAR: Nikšić, Madžarević, Jelenović 3, Omerović 1, Paštar, Mikulić 1, Crnjak, Aušperger, M. Gavrić, Pokopac, Vukojević 5, Ivanda 7, Pifar, AM Gavrić 5, Ravenšćak. TRENER: Goran Trajkovski