DERBI KOJI TO NIJE BIO: Rukometašice Dugog Sela ’55 sigurne protiv Bjelovara

Od derbija nije ostalo ni "d", zahvaljujući sjajnoj izvedbi domaćih rukometašica

Facebook ŽRK Dugo Selo '55

Derbi susret četvrtog kola 1. HRL za žene odigran je u Dugom Selu, gdje je domaća ekipa dočekala do tog trenutka neporaženi Bjelovar. Susret se očekivao s nestrpljenjem, no prave neizvjesnosti u njemu nije bilo.

Konačnih 26:23 za Dugoselke ne otkriva pravo stanje stvari na terenu, jer su domaće igračice nakon prvih pola sata imale +8 (17:9), da bi u 33. minuti semafor po prvi puta pokazivao okruglih +10 (19:9). Isto odstojanje bilo je i na ulasku u posljednjih dvadeset minuta (22:12), čime je pitanje pobjednika bilo i riješeno.

-Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, a razlika je mogla biti i uvjerljivija. U istom ritmu bilo je i prvih 15-ak minuta nastavka, nakon čega je došlo do malog opuštanja, no utakmicu smo mirno priveli kraju- kaže nam trener dugoselskih rukometašica Nenad Plašić, koji u ovom susretu nije mogao računati na prva krila, no njihov izostanak nije se osjetio u igri.

S pet uzastopnih pogodaka, gošće su se četiri minute prije kraja približile na samo -2 (24:22), no dalje nisu mogle, jer Dugoselke su utakmicu mirno privele kraju za veliku pobjedu, treću u nizu.

Facebook ŽRK Dugo Selo ’55

-Ova je utakmica je pokazatelj da smo na pravom putu. Sada nas u srijedu očekuje utakmica s Lokomotivom u gostima, a nakon toga Umag kod kuće prema kojem su usmjerene sve naše misli, jer tom pobjedom potvrdit ćemo naš cilj-borbu za treće i četvrto mjesto- zaključio je Plašić.

Mara Budić je imala 14 obrana, a po šest pogodaka za domaću ekipu dale su Josipa Bebek i Petra Dičak.

1. HRL ZA ŽENE, 4. KOLO
ŽRK DUGO SELO ’55 – ŽRK BJELOVAR 26:23 (17:9)
ŽRK DUGO SELO ’55: Budić 14 obrana, Čalušić 4, Petković 5, Vladić, Jakešević 3, Milić, Žerdin, Bebek 6, Blažek, Svetec 1, Miličević, Štritof 1, Grgošević, Dičak 6. TRENER: Nenad Plašić
ŽRK BJELOVAR: Nikšić, Madžarević, Jelenović 3, Omerović 1, Paštar, Mikulić 1, Crnjak, Aušperger, M. Gavrić, Pokopac, Vukojević 5, Ivanda 7, Pifar, AM Gavrić 5, Ravenšćak. TRENER: Goran Trajkovski