Crouser peti puta osvojio Memorijal Ivana Ivančića, Mihaljević zauzeo sedmo mjesto

Crouser je slavio s rezultatom od 22.19 metara
Zagreb: 8. memorijal Ivana Ivančića, natjecanje u bacanju kugle Slavko Midžor/PIXSELL

Aktualni olimpijski pobjednik, svjetski prvak i svjetski rekorder u bacanju kugle Amerikanac Ryan Crouser po peti je put pobijedio na Memorijalu Ivana Ivančića koji se održava pored fontana u Zagrebu, dok je europski prvak Filip Mihaljević zauzeo sedmo mjesto.

Najbolji kuglaši svijeta po deveti su se put okupili pored fontana kod Nacionalne sveučilišne knjižnice te su gledatelji ponovno mogli uživati u dalekim hicima. Crouser je slavio s rezultatom od 22.19 metara, 22 centimetra kraći bio je njegov sunarodnjak Joe Kovacs, dok je treće mjesto zauzeo još jedan Amerikanac Josh Awotunde s 21.73 metara.

Na kraju sezone Mihaljević je za sedmo mjesto bacio 21.09 metara, što je za 79 centimetara slabiji rezultat od onoga s kojim je prije 26 dana osvojio europsko zlato u Münchenu.

U nedjelju će se na stadionu Mladosti uz Savu održati 72. Memorijal Boris Hanžeković, međunarodni atletski miting u Zagrebu.