ATP Rim

Ćorić spasio meč-loptu i izborio treće kolo

Borna Ćorić trebao je tri sata i 32 minute kako bi došao do pobjede protiv Brazilca Thiaga Monteira
Banja Luka: Meč drugog kola ATP turnira Srpska Open, Laslo Đere – Borna Ćorić Dejan Rakita/PIXSELL

Borna Ćorić trebao je tri sata i 32 minute te jednu spašenu meč-loptu kako bi došao do pobjede 4-6, 7-6 (8), 7-6 (5) protiv Brazilca Thiaga Monteira. Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj u kojem je 26-godišnji Zagrepčanin uspio uzvratiti Brazilcu za poraz koji je doživio prije tri godine na turniru u Buenos Airesu.

Njihov rimski dvoboj imao je dva čina, jedan prije i jedan poslije kišnog prekida koji je Brazilac dočekao s prednošću osvojenog prvog seta. Međutim u nastavku je Ćorić uspio napraviti preokret, a posebno uzbudljiv bio je ‘tie-break’ drugog seta u kojem je hrvatski tenisač vodio 6-4, da bi Monteiro s tri uzastopna poena došao do meč-lopte. Međutim, Ćorićev odličan servis je natjerao Brazilca na pogrešku kod reterna. Monteiro je do kraja seta osvojio još jedan poen za 8-8. Nakon 78 minuta igre u drugoj dionici Ćorić je s dva uzastopna “winnera” odveo meč u odlučujući set.

U njemu su obojica tenisača u prva dva gema spasili po jednu ‘break-loptu’, a onda sigurno osvajali gemove na početnom udarcu do još jednog ‘tie-breaka’. Ćorić je u odlučujućem gemu stalno bio u vodstvu, a kod 6-5 je još jednim odličnim servisom natjerao Monteira na pogrešku i tako stigao do 3. kola, čime je izjednačio svoj najbolji rezultat na rimskom Mastersu ostvaren 2019.

Ćorić će za plasman u osminu finala igrati protiv Španjolca Roberta Carballesa Baene (ATP – 51.) koji je svladao Britanca Daniela Evansa (ATP – 24.) sa 7-6 (5), 5-7, 6-4. Borna u međusobnim dvobojima vodi 2-0, ali su oba odigrana na tvrdoj podlozi.