Čilić zaustavljen u polufinalu turnira u Adelaideu

Drugi tjedan uzastopce najbolji hrvatski tenisač u Australiji je ostao bez finala
Marin Čilić igra drugi meč u finalu Davis Cupa protiv drugog igrača svijeta Danila Medvedeva Sanjin Strukić/PIXSELL

Drugi tjedan uzastopce najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u polufinalu ATP teniskog turnira u Adelaideu.

Čilića je prošli tjedan u polufinalu Adelaidea zaustavio Rus Karen Hačanov pobijedivši sa 7-6 (3), 6-3, da bi danas u polufinalu Adelaidea 2 izgubio od Australca Thanasija Kokkinakisa s 2-6, 6-3, 6-7 (10).

Čilić je loše otvorio meč protiv 145. tenisača svijeta. Kokkinakis je već u prvom gemu napravio break, a potom je pri vodstvu 4-2 još jednom oduzeo Čilićev servis i uvjerljivo osvojio set sa 6-2. Marin je u drugom setu zaigrao bitno bolje. Kod rezultata 4-3, Čilić je napravio break i poveo 5-3. U idućem gemu sigurno je odservirao za 6-3 i 1-1 u setovima.

U odlučujućem trećem setu Marin je startao s vodstvom 2-0 uz jedan oduzeti servis, no 25-godišnji Australac uzvratio je s tri gema u nizu. Kako do kraja seta više nije bilo oduzetih servisa, pitanje pobjednika je razriješeno u trinaestoj igri.

U “tiebreaku” smo gledali pravio show. Čak 11 puta smo vidjeli “mini break”, nažalost, Čilić je šest puta gubio početni udarac, a mladi Australac pet puta. Kokkinaki je poveo 2-0, Marin je izjednačio na 2-2, no Australac je potom nanizao četiri poena i stigao do vodstvo 6-2. Međutim, Čilić se nije predavao i spasio je čak četiri vezane meč lopte okrenuvši rezultat u svoju korist (7-6). Čilić je imao meč loptu i na 8-7, ali ih nije iskoristio.

Idući je do prilike za pobjedu stigao Australac koji je imao nove dvije meč lopte (9-8, 10-9). Marin je obje spasio, ali ne i onu na 11-10. Čilić je izgubio servis i pobjeda je otišla na stranu australskog tenisača.