Čilić dobio prvi set, pa stao

Ništa od finala Roland Garrosa
Marin Čilić igra drugi meč u finalu Davis Cupa protiv drugog igrača svijeta Danila Medvedeva Sanjin Strukić/PIXSELL

Marin Čilić neće igrati u finalu Roland Garrosa u Parizu nakon što je u polufinalu izgubio od Norvežanina Caspera Ruuda sa 6-3, 4-6, 2-6, 2-6 nakon dva sata i 57 minuta igre.
Osmi tenisač svijeta Ruud će u svom prvom Grand slam finalu igrati u nedjelju protiv Španjolca Rafaela Nadala, kojemu je Nijemac Alexander Zverev predao zbog ozljede zgloba u drugom setu kod rezultata 7-6 (8), 6-6 za Nadala.

Čilić je u meču imao 10 aseva, šest manje od Ruuda, 66 posto prvoga servisa, 51 winner i deset više od protivnika, ali i čak 56 neprisiljenih pogrešaka, čak 35 više od Norvežanina.

Ulaskom u polufinale Čilić je ostvario svoj najveći uspjeh na Roland Garrosu, a na putu do polufinala glatko je svladao drugoga igrača svijeta Rusa Daniila Medvjedeva. Čilić je propustio priliku da pobjedom u svojoj kolekciji ima finala na sva četiri Grand Slam turnira tijekom karijere. Osvojio je US Open 2014. godine, dok je finala igrao u Wimbledonu 2017., a na Australian Openu 2018. godine.

Dvoboj će se pamtiti i po bizarnom prekidu u trećem setu, kada je uslijedio upadu jedne žene, koja se zavezala za jedan od stupova mreže.Žena je nosila majicu s natpisom “Imamo još 1028 dana” i tvrdila je da je aktivistkinja protiv klimatskih promjena.