Kvaliteta je ipak na strani Beograđana

Cibona u ispunjenom domu pružila dobar otpor Partizanu

Cibona je sjajno ušla u susret, međutim Partizan je u drugoj četvrtini okrenuo rezultat, a potom u drugom poluvremenu kontrolirao rezultat
Zagreb: Košarkaška utakmica ABA lige između KK Cibona i KK Partizan Matija Habljak/PIXSELL

U posljednjem susretu 16. kola ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović izgubila od Partizana 87-74 upisavši deseti poraz, dok je beogradski sastav ostvario 12. pobjedu. Cibona je sjajno ušla u susret, međutim Partizan je u drugoj četvrtini okrenuo rezultat, a potom u drugom poluvremenu kontrolirao rezultat.

Vukovi su nakon četiri minute vodili 11-4, minutu kasnije imali su 18-9, a u sedmoj minuti i +12 (21-9). Međutim, Partizan je do kraja četvrtine smanjio na 25-20, u drugoj dionici je izjednačio na 29-29, a na poluvrijeme otišao s +2 (40-38). U trećoj četvrtini je momčad Željka Obradovića povela s 13 razlike (59-46), a početkom posljednje dionice i s +14 (67-53) nakon čega je rutinski privela utakmicu kraju.

Partizan su do pobjede predvodili Bruno Caboclo s 18 koševa, te Danilo Anđušić sa 17 koševa. Hrvatski reprezentativac u beogradskim redovima Jaleen Smith je zabio sedam koševa uz četiri skoka i tri asistencije. U domaćim redovima najefikasniji su bili Aleksandar Aranitović sa 17 koševa i osam skokova, Krešimir Radovčić sa 16 koševa, te Jakov Mustapić s 13 koševa.