Čeko osmi u dalju, Tentoglou obranio naslov

Skočio je 7.77 metara
Međunarodni atletski miting, 71. memorijal Borisa Hanžekovića, skok u dalj, muški Matija Habljak/PIXSELL

Hrvatski skakač u dalj, 22-godišnji Marko Čeko zauzeo je osmo mjesto u finalu Europskog prvenstva u Münchenu s rezultatom od 7.77 metara.

Čeko je svoj najbolji skok ostvario u trećoj seriji kojim je osigurao nastavak natjecanja, odnosno još tri serije. Nažalost, mladi Kninjanin u preostala tri skoka nije uspio popraviti rezultat, u četvrtoj je seriji doskočio na 7.38m, u petoj na 7.56m, a u šestoj na 7.59m.

Zlato je osvojio sjajni Grk Miltiadis Tentoglou s novim rekordom europskih prvenstava od 8.52m. Time je aktualni olimpijski pobjednik i svjetski doprvak Tentoglou obranio naslov europskog prvaka osvojen prije četiri godine u Berlinu.

Izuzetno je zanimljiva bila borba za ostala dva odličja, na kraju su čak trojica skakača imala rezultat od 8.06 metara, pa se redoslijed određivao na osnovu drugog najdužeg skoka, a po tom kriteriju najbolji je bio Britanac Jacob Fincham-Dukes (7.97m) pa mu je pripalo srebro. Broncu je osvojio Šveđanin Thobias Montler (7.95m), dok je Francuz Jules Pommery (7.85m) ostao bez medalje.