Budimir donio pobjedu Osasuni u Villarrealu

Hrvatska i Malta sastali se u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je strijelac pobjedničkog pogotka za 2-1 u prvenstvenom trijumfu njegove Osasune na gostovanju u Villarrealu, gdje će u četvrtak zagrebački Dinamo pokušati nadoknaditi zaostatak od jednog pogotka iz prve utakmice četvrtfinala Europske lige.

Sve do 64. minute nije bilo pogodaka, da bi u sljedećih deset minuta lopta čak triput završila u mreži, a sva tri pogotka postigli su gosti. Vodstvo Osasuni u 64. minuti donio je Jon Moncayola, a u 70. minuti je Villarreal izjednačio zahvaljujući autogolu Davida Garcije. U 74. minuti je Ante Budimir na ubačaj Rubena Garcije iz kuta postigao svoj šesti ovosezonski pogodak u La Ligi i time Osasuni donio osmu pobjedu. Dvije minute poslije hrvatski napadač je izašao iz igre.

Rezultat kojim je Osasuna svladala Villarreal, u četvrtak bi i hrvatskom prvaku Dinamu donijela plasman u polufinale Europske lige.