Budić i Galić povukle Dugo Selo ’55 do slavlja u Umagu

Mara Budić je imala 14 obrana, dok je Anamarija Galić susret završila s 11 pogodaka
275734229_649922412891580_2630249102296421249_n

U posljednjem susretu 18. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, rukometašice Dugog Sela ’55 slavile su u gostima kod Umaga 34:31.

Domaće rukometašice su povele 6:2 već u 8. minuti, ali gošće brzo odgovaraju na taj izazov i šest minuta kasnije imaju pogodak prednosti (7:8). Najveću prednost Dugo Selo ’55 imalo je u 18. minuti kad je vodilo 9:12. Domaće rukometašice najprije su stigle do izjednačenja (12:12) u 20. pa šest minuta kasnije bile na dva razlike (16:14). Na kraju tog iznimno efikasnog poluvremena, Umag je na predah odnio +1 (19:18).

U drugom dijelu bilo je malo više taktičkog nadmudrivanja. Prvih desetak minuta prednost je bila na strani Umaga, no onda seli na drugu stranu. U 48. je 26:28, u 54. 27:30, a dvije minute prije kraja bilo je 28:32. Završilo je 31:34, što je treća pobjeda u nizu za dugoselske rukometašice.

S 8 pogodaka Ana Jajčević bila je najbolja u domaćim redovima. Na drugoj strani sjajna Mara Budić s 14 obrana, a još bolja bila je Anamarija Galić koja je dala 11 pogodaka.