Bogdanović predvodio Pistonse do pobjede, Šarić bez učinka

Počela je nova NBA sezona
bojan bogdanović Davor Javorović/PIXSELL

Bojan Bogdanović na odličan se način predstavio svojim novim navijačima u Detroitu, u prvoj službenoj utakmici u dresu Pistonsa predvodio je svoju momčad do 113-109 domaće pobjede protiv Orlando Magica s 24 koša, šest skokova i dvije asistencije.

Bogdanović je na parketu proveo 34:50 minuta uz šut za dva 2-6, tricu 6-10 te 2-2 s linije slobodnih bacanja. Pogodio je šest od svojih prvih sedam pokušaja za tri, a usprkos tomu što je promašio svoja posljednja četiri šuta iz igre, s dva pogođena slobodna bacanja 4.7 sekundi prije isteka vremena postavio je konačni rezultat.

U svojoj prvoj utakmici nove NBA sezone Phoenix Sunsi svladali su na svom terenu Dallas Maverickse sa 107-105 nadoknadivši 22 poena zaostatka, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić na terenu je proveo tek 1:41 minutu.

Šarić je u igru ušao sredinom druge četvrtine pri zaostatku svoje momčadi 26-37. Tijekom njegova boravka na parketu Mavsi su postigli osam koševa, a Sunsi niti jedan pa je Šarić ekspresno vraćen na klupu te nije dobio drugu priliku. Šibenčanin je tijekom svog boravka u igri uputio jedan neprecizan šut za dva.