Bez pobjednika u Koprivnici, Slaven Belupo opet zaustavio Hajduk

U susretu 30. kola Prve HNL Slaven Belupo i Hajduk su u Koprivnici odigrali 1-1
Slaven Belupo i Hajduk sastali se u 30. kolu HT Prve lige Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 30. kola Prve HNL Slaven Belupo i Hajduk su u Koprivnici odigrali 1-1.

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Kristiana Dimitrova, a izjednačio je Ivan Krstanović u 66. minuti. Hajduk je od 60. minute igrao bez isključenog Darka Todorovića.

Prije dva tjedna Hajduk i Slaven Belupo su igrali na Poljudu, a domaćin se spasio poraza Umutovim golom za 2-2 u petoj minuti nadoknade. I ovoga puta je Hajduk bio na rubu poraza, ali je s igračem manje osvojio bod.

Hajduk je poveo već u devetoj minuti, a pogodak je nakon kornera glavom zabio Kristian Dimitrov. Slaven je bio korak do izjednačenja u 24. minuti, međutim Kalinić je obranio Knollov udarac. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je imao još jednu sjajnu priliku, ponovo je pucao Knoll, ali je s crte izbio Todorović.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti u 54. minuti. Teklić je proigrao Umuta koji je pucao, ali pored gola. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 60. minuti kada je Todorović zaradio crveni karton i Hajduk je pola sata prije kraja susreta ostao s igračem manje. Samo šest minuta kasnije Slaven je izjednačio, a pogodak je postigao Krstanović. Bio je to njegov već 17. gol protiv Hajduka u karijeri.

Posljednju priliku na utakmici imao je domaćin u petoj minuti sudačke nadoknade, no Glavčić nije uspio zabiti iz slobodnog udarca.