Još jedan uspjeh

Barbari Matić srebro na Grand Slamu u Antalyji

U svom sedmom finalu na Grand Slam turnirima Barbara Matić je po šesti put osvojila srebrno odličje
IJF World Judo Tour Zagreb Grand Prix, hrvatska judašica Barbara Matić osvojila zlato u kategoriji do 70kg Zeljko Hladika/PIXSELL

Najbolja hrvatska džudašica Barbara Matić osvojila je srebrnu medalju na Grand Slam turniru u turskoj Antalyji, gdje ju je u finalu kategorije do 70 kg pobijedila 26-godišnja Japanka Saki Niizoe “zlatnim bodom”.

Nakon osnovne četiri minute borbe u finalu nijedna džudašica nije uspjela osvojiti pobjednički bod, što je Japanki uspjelo nakon dodatnih 20 sekundi, kad se uspjela obraniti od napada svjetske prvakinje i doći do svoje pete pobjede na Grand Slam turnirima.

Na putu do finala Barbara Matić je u prvom nastupu svladala Njemicu Giovannu Scoccimarro, potom je bila bolja od Britanke Katie-Jemime Yeats-Brown, da bi plasman u polufinale osigurala pobjedom protiv Francuskinje Margaux Pinot.

Za plasman u finale 28-godišnja Splićanka je “zlatnim bodom” svladala Ai Tsunodu Roustant, Japanku koja nastupa kao predstavnica Španjolske.