Očekivana pobjeda

Barakude slavile protiv Japana, slijedi Crna Gora za četvrtfinale

Dvoboj Hrvatske i Crne Gore na rasporedu je u nedjelju s početkom u 10 sati
vaterpolo reprezentacija hrvatske Jurica Galoić/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su reprezentaciju Japana sa 17-12 u posljednjoj utakmici grupne faze na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, čime su osvojili drugo mjesto u skupini C pa će za plasman u četvrtfinale igrati protiv Crne Gore koja je osvojila treće mjesto u skupini D. Dvoboj Hrvatske i Crne Gore trebao bi biti na rasporedu u nedjelju, s početkom u 10 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli slomiti otpor netipične japanske reprezentacije sve do druge polovice treće četvrtine, kad su izabranici Ivice Tucka napravili seriju 5-0 i u zadnju četvrtinu ušli sa šest golova prednosti (15-9). Do kraja utakmice domaća reprezentacija je uspjela smanjiti zaostatak na konačnih 17-12.

Konstantin Harkov je s četiri pogotka bio najbolji strijelac Hrvatske. Tri gola postigao je Luka Bukić, a po dva Rino Burić, Jerko Marinić Kragić i Zvonimir Butić. Japanske strijelce je s četiri pogotka predvodio Seiya Adachi.