Barakude pobjednički započele nastup u Svjetskoj ligi

Izabranici Ivice Tucka u susretu prvog kola skupine D kao gosti svladali su u Pireju Grčku s 12-11
Zagreb: Utakmicom između Hrvatske i Jadrana obilježena 30. obljetnica međunarodnog priznanja Hrvatske  i osvajanje Kupa prvaka Josip Regovic/PIXSELL

Vaterpolo reprezentacija hrvatske pobjednički je započela nastup u novom izdanju Svjetske lige. Izabranici Ivice Tucka u susretu prvog kola skupine D kao gosti svladali su u Pireju Grčku s 12-11.

Hrvatska je odlično odigrala drugi dio utakmice, u trećoj četvrtini je preokrenula rezultat, da bi dvije minute prije kraja povela i s nedostižnih 12-9. Do kraja dvoboja Grčka je mogla tek ublažiti poraz.

Ante Vukičević, Josip Vrlić, Hrvoje Benić i Andrija Bašić postigli su po dva gola za Hrvatsku, a Loren Fatović, Ivan Domagoj Zović, Luka Bukić i Rino Burić su dodali po jedan, dok je Ioannis Fountoulis postigao četiri pogotka za Grčku.

Sljedeći nastup Hrvatska će imati 15. veljače kada će ugostiti Rusiju.