Nastavljen golgeterski niz

Ante Budimir još jednom donio pobjedu Osasuni

Gol vrijedan tri boda visoki hrvatski napadač je postigao u 49. minuti na sebi svojstven način, nadvisivši sve domaće obrambene igrače
Zagreb: Okupljanje hrvatske nogometne reprezentacije u hotelu Sheraton Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir 11. pogotkom u ovoj sezoni španjolskog prvenstva donio je novu pobjedu svojoj Osasuni koja je s 1-0 slavila na gostovanju kod Real Sociedada.

Gol vrijedan tri boda visoki hrvatski napadač je postigao u 49. minuti na sebi svojstven način, nadvisivši sve domaće obrambene igrače. Udarac iz kuta izveo je Jon Moncayola, a Budimir je s pet metara elegantno preusmjerio loptu u lijevi donji kut pokraj nemoćnog vratara Alejandra Remira. Hrvatski reprezentativac je igrao do 73. minute.

Osasuna je prekinula niz od dva poraza i osmom ovosezonskom pobjedom došla do 29 bodova te skočila na 11. mjesto. Real Sociedad je treću utakmicu zaredom ostao bez pobjede, a s 37 bodova baskijska momčad drži sedmu poziciju.