Lijepe vijesti iz Poznana

Anamaria Govorčinović brončana na Svjetskom kupu

Anamaria Govorčinović prva hrvatska kajakašica na Olimpijskim igrama Igor Kralj/PIXSELL

Najbolja hrvatska kajakašica Anamaria Govorčinović osvojila je brončanu medalju u jednosjedu na dionici od 200 metara, na drugoj ovogodišnjoj regati za Svjetski kup koja se održava u poljskom Poznanu.

Govorčinović je u finalu imala vrijeme 41.85 sekundi, a za pobjednicom, Poljakinjom Katarzynom Kolodziejczyk je zaostala za 42 stotinke. Druga je bila Dankinja Frederikke Hauge Matthiesen (+0.26).

Govorčinović je u subotu nastupila i na 500 metara te se s dva prva mjesta, u kvalifikacijama i u polufinalu, plasirala u nedjeljno finale. U finalu će na 500 metara nastupiti i najbolja hrvatska kanuistica Vanesa Tot koja je pobijedila u svojoj kvalifikacijskoj skupini. U finalu na 200 m Brođanka je osvojila šesto mjesto s rezultatom 49.74 sekundi. Pobijedila je Ukrajinka Ljudmyla Luzan (47.65).