Ana Gradečak u Parizu postavila novi europski rekord

Hrvatski predstavnici osvojili su dva druga i tri treća mjesta
ana gradečak Grad Novska

Hrvatski paraatletičari ostvarili su odlične rezultate na mitingu WPA Grand Prix serije u Parizu na kojem je nastupilo 752 natjecatelja iz 57 država među kojima i 11 hrvatskih predstavnika.

Hrvatski predstavnici su na Charlety stadionu na kojem će se iduće godine održati Svjetsko prvenstvo, osvojili dva druga i tri treća mjesta, dok je Ana Gradečak postavila novi europski rekord.

Članica PAK Uspona je u bacanju kugle postavila novi europski rekord u kategoriji F41 s rezultatom 8.37 metara. Ukupno se Gradečak plasirala na peto mjesto, a prva je bila svjetska rekordera Tunižanka Raoua Tlili s 10.21 metar, bacivši 30 centimetara kraće od svog svjetskog rekorda.

Najbolja hrvatska paraatletičarka Mikela Ristoski (AKOSI Medulin) osvojila je drugo mjesto u skoku u dalj (T20) s rezultatom 5.28 metara, dok je pobjeda pripala Tunižanki Fatmi Damli Altin s 5.52 metra.

Srebrni s Paraolimpijskih igara u Tokiju, Ivan Katanušić je u bacanju diska (F64) sa samo jednim ispravnim hicem od 54.58 metara (911 bodova) bio drugi u spojenim kategorijama F38/44/64. Pobijedio je Britanac Michael Jenkins s 52.48 metara (1086 bodova).

Treća mjesta su osvojili Miljenko Vučić (PAK Uspon), Deni Černi (AKI -Otos-GP) i Matija Sloup (AK Odisej) u bacanju kugle.

Brončani iz Tokija Černi je u kategorijama F32/33 bio treći s 11.36 metara (963 boda) bacivši kuglu samo četiri centimetra kraće od Denijevog državnog rekorda. Prvi je bio Marokanac Zakariae Derhem s 11.90 metara (1006 bodova), a drugi Alžirac Lahouari Bahlaz s 10.96 metara (995 bodova).

Vučić je u F11/12 s 12.68 metara (938 bodova) zauzeo ukupno treće mjesto. Pobijedio je Brazilac Alessandro Rodrigo Da Silva s 13.47 metara (1005 bodova), a drugi je bio Talijan Oney Tapia s 13.00 metara (967 bodova).

U bacanju kugle F40 natjecao je Matija Sloup osvojivši treće mjesto s 10.02 metra iza Portugalca Miguela Monteira koji je bacio 11.48 metara te Nijemca Y. Fischera koji je bacio 10.85 metara.