Vodeća slalomašica svijeta

Zrinka Ljutić druga u Sestriereu

Zrinka je odlično odradila prvu utrku i zaostajala je samo 9 stotinki za vodećom Mikaelom Shiffrin. U drugom laufu je sačuvala drugo mjesto sa 61 stotinki sporijim vremenom od Shiffrin
Saalbach: Svjetsko skijaško prvenstvo 2025 – ženski slalom, druga vožnja Igor Soban/PIXSELL

Zrinka Ljutić osvojila je drugo mjesto u slalomu Svjetskog kupa u Sestriereu, čime je preuzela vodstvo u poretku najboljih slalomašica svijeta.

Amerikanka Mikaela Shiffrin ostvarila je jubilarnu, stotu pobjedu u Svjetskom kupu i 155. postolje u karijeri. Ljutić je za Amerikankom zaostala 61 stotinku. Treće mjesto osvojila je Amerikanka Paula Moltzan.

S ovih 80 bodova u slalomu, Ljutić je trenutačno vodeća slalomašica svijeta s 39 bodova prednosti nad Camille Rast, dok treća Liensberger zaostaje 105 bodova. Ukupnom poretku Zrinka je treća sa 753 boda, a vode Brignone (999) i Gut (809).

Hrvatska
Sport