VIDEO/FOTO Češka beseda još jednom oduševila Božićnim koncertom u Dubravi

Već tradicionalno Češka beseda povodom Božića priređuje Božićni koncert u Dubravi. I ove godine Dubravci su u velikom broju ispunili dvoranu Restorana Sablić, gdje se tražio stolac više.
Uz Češku besedu na koncertu su nastupili još zbor i dramska skupina Osnovne škole Dubrava koji su izveli božićni mjuzikl te Slađana Novak i Karla Strott, a publici se izvedbom pjesme “Božić bijeli” predstavio i bivši župnik Mihil Gojani.
-Češka beseda slavi 15 godina neprekinutog rada, a ovo nam je deseti jubilarni koncert ovdje u ovoj dvorani- s ponosom je istaknuo predsjednik Češke besede Darko Dragija, kojem je neizmjerno drago što je snimljen dio pjesama za nosač zvuka, koji bi svjetlo dana trebao ugledati u 2025. godini.
-Dio tih pjesama mogao se čuti i večeras. Uz tradicionalne češke božićne pjesme, bile su tu i tradicionalne hrvatske skladbe, a već tradicionalno koncert smo završili pjesmom “Narodi nam se kralj nebeski”- rekao je Dragija, pohvalivši se kako je 2024. godina za Češku besedu bila izuzetno uspješno.
Više o budućem nosaču zvuka doznali smo od glazbenog voditelja Češke besede Zlatka Farskog, koji nam je kazao kako će to biti prvi CD s božićnim pjesmama koji je snimila jedna od Čeških beseda.
-Ideja mi se javila na ovim našim koncertima, gdje smo svake godine obogaćivali naš repertoar. Time sam došao do podosta pjesama koje su mi postale interesantne te sam im dao svoje viđenje. To zahtijeva vremena, ove godine nismo uspjeli izdati CD, no ja vjerujem kako će do Božića taj projekt s desetak pjesama biti gotov- istaknuo je Farsky.
Pokrovitelji koncerta bili su Savjet za nacionalne manjine Republike Hrvatske i Savez Čeha u Republici Hrvatskoj.