Pad u posljednjih pet minuta

Oslabljeni Zagreb kod Nantesa posustao u samoj završnici

Rukometaši Zagreba imaju za čime žaliti
Zagreb: Utakmica rukometnog prvenstva Hrvatske,  RK Zagreb – RK Sesvete Matija Habljak/PIXSELL

Rukometaši Zagreba poraženi su od Nantesa 32:29, u 6. kolu Lige prvaka. Šteta, jer Zagreb je punih 55 minuta bio ravnopravan, ali je pao u završnih pet minuta i ostao “kratkih rukava“.

Premda ozbiljno oslabljen, jer bio je bez oba lijeva krila: Timura Dibirova i Davora Ćavara te od ranije ozlijeđenih Adina Faljića i Paola Kraljevića, Zagreb je odigrao sjajno prvo poluvrijeme (15:15). U nastavku je došlo do novih problema, jer je zbog tri isključenja Zagreb ostao i bez Zvonimira Srne. I s tako suženom rotacijom Zagrebaši su se opirali domaćoj momčadi, koja ih je uspjela slomiti tek u posljednjih pet minuta.

Julien Bos sa sedam pogodaka, od kojih su četiri bila sa sedam metara bio je prvi strijelac pobjedničke momčadi, za koju je Ivan Pešić skupio je sedam obrana. Dobitak utakmice sa Zagrebove strane bio je Ivano Pavlović, koji je postigao sedam zgoditaka, dok je Miloš Kos zabio gol manje.

Za tjedan dana, 30. listopada u 18:45 sati Zagreb je gost Magdeburga.