Tako blizu, a tako daleko

SVJETSKO PRVENSTVO Argentina zaustavila Hrvatsku u osmini finala

futsal reprezentacija hrvatske Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska futsalska reprezentacija završila je svoj put na Svjetskom prvenstvu u Uzbekistanu u osmini finala. Boljima od Hrvata pokazali su se Argentinci koji su slavili s 2:0.

Brandi je u 2. minuti doveo Argentinu u vodstvo, da bi početkom drugog poluvremena Rosa kaznio propust Jurline za povećanje prednosti na 2:0, što je Argentina uspjela sačuvati do kraja utakmice.

-Primili smo dva pogotka koja se na ovoj razini ne smiju dogoditi, i opet smo imali problem s realizacijom. Odigrali smo dobru utakmicu, nije bilo ni sreće, ali čestitam momcima – izgledali smo kao momčad, dali smo sve od sebe. Ovo je veliko iskustvo za nas, nakon 24 godine čekanja. Što je turnir više odmicao, bili smo sve bolji, ali nažalost moramo pričekati novu šansu- kazao je za HNS izbornik Hrvatske Marinko Mavrović.