Sjajna Hrvatska srušila Njemačku

Dominik Kuzmanović: Napokon smo pokazali svoju igru

Croatia vs Germany Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Nakon dva blijeda izdanja i polovičnog učinka, pred rukometašima Hrvatske u trećem kolu olimpijskog turnira bio je najteži izazov – reprezentacija Njemačke, koja je nakon dvije odigrane utakmice ostavila najbolji učinak u našoj skupini. To kao da je bio motiv za naše reprezentativce koji su u najboljoj utakmici odigranoj u Parizu slavili s 31:26 učinivši dobar korak prema četvrtfinalu.

Jedan od junaka hrvatske pobjede protiv Njemačke bio je vratar Dominik Kuzmanović, koji je imao 12 obrana.

-Danas smo napokon pokazali svoju igru, bili smo agresivni, pokretljivi u obrani i odmah je bilo lakše igrati i braniti na golu. Mislim da smo danas odigrali utakmicu od prve do zadnje minute onako kako smo planirali, za razliku od prethodne dvije. Dominirali smo cijelu utakmicu, držali prednost. Držali smo se plana, a to pokazuje i rezultat- kazao je Kuzmanović za HRT.
Iduća na putu do četvrtfinala je Švedska.

-Izuzetan protivnik, skautirat ćemo ih i pripremiti se. Nadam se da možemo ponoviti ovakvu igru, također od prve do zadnje minute i da budemo sretni s ishodom, dodao je Kuzmanović.