Najbolji rezultat Hrvatske od samostalnosti

Matija Marinić osmi u slalomu na divljim vodama

453069949_900131472143339_3398911635666727258_n (1) Hrvatski olimpijski odbor

Kanuist na divljim vodama Matija Marinić zauzeo je vrlo dobro osmo mjesto u disciplini slalom. U finalnoj utrci Marinić je bio izvrstan do sredine staze, no tada je prilikom svladavanja 15. (od ukupno 23) vrata, upao u vir te izgubio nekoliko dragocjenih sekundi da bi pred sam kraj staze, na 20. vratima dobio i dvije kaznene sekunde zbog dodira te je prilika za medalju propala.

S vremenom 100.35 sekundi završio je kao osmi, za najbolji rezultat hrvatskih divljevodaša na olimpijskim igrama (Danko Herceg bio je 9. u Barceloni 1992.). Marinić je za zlatnim Francuzom Nicolasom Gestinom zaostao 8.99 sekundi, dok je brončani Slovak Matej Benuš bio brži za 3.32 sekunde.

-Šteta što me je između 13. i 14. vrata rolica malo više zadržala, izgubio sam sekundu-dvije. Bilo bi bolje bez toga, ali zadovoljan sam ulaskom u finale i nastupom u finalu. No, u finalu je svaka sitnica bitna, šteta što su se dogodile te greškice, ali što je – tu je. S obzirom na to da dolazim iz zemlje koja nema stazu za divlje vode, ovo je veliki rezultat. Na divljoj vodi treba iskoristiti momente kada ju možeš iskoristiti i što bolje si pomoći s tom vodom- kazao je Marinić za HRT.

Ovo nije kraj Marinićevih nastupa u Parizu, još će nastupiti i u disciplini kajak kros koja će imati premijeru na Olimpijskim igrama.