11-ta pobjeda u domaćem prvenstvu

Nakon mučenja u prvom dijelu, Cibona u nastavku slomila sinjske Alkare

U susretu 13. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Alkar s 89-76
Zagreb: FAVBET Premijer liga, 13. kolo, KK Cibona – KK Alkar Goran Stanzl/PIXSELL

Nakon pobjede u Laktašima u regionalnoj ABA ligi, Cibona se okrenula nacionalnom prvenstvu. U sklopu 13. kola Favbet Premijer lige, Vukovi su u Draženovom domu pobijedili Alkar s 89-76.

Cibona se mučila u prvom poluvremenu dobivši taj dio igre s 55-50, no domaćin je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio s 20-8. U posljednjoj četvrtini Alkar je tek ublažio poraz.

U domaćim redovima petorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa. Strijelce je predvodio Krešimir Radovčić s 22 koša i šest asistencija, Domagoj Vuković je zabio 21 koš uz devet skokova, dok je Ivan Perasović ubacio 15 koševa. Kod Alkara najefikasniji su bili Andrija Blatančić s 22 koša i šest skokova, dok je Mirko Jukić postigao 17 koševa.