Istra 1961 preko Rijeke do finala Kupa

Pula: Istra protiv Rijeke u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa Sasa Miljevic/PIXSELL

Nogometaši pulske Istre 1961 prvi su finalisti hrvatskog Kupa nakon što su na svojoj Aldo Drosini svladali favoriziranu Rijeku s 3-2 i izbacili branitelja naslova.

Strijelci za Istru bili su Josip Šutalo u 6. minuti, Taichi Hara u 23. minuti i Gedeon Guzina u 44. minuti. Rijeka je u drugom poluvremenu prvi pogodak postigla u 53. minuti, a strijelac je bio Josip Drmić, dok je u 72. minuti Robert Murić realizirao najstrožu kaznu. Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio te je pulska momčad po drugi put u povijesti, a prvi put nakon 2003. izborila plasman u finale Kupa, u kojem će 19. svibnja igrati protiv boljeg iz dvoboja Dinama i Gorice.

Termin polufinalnog okršaja Dinamo – Gorica na Maksimiru bit će poznat nakon uzvrata četvrtfinala Europske lige koji Dinamo protiv Villarreala igra u četvrtak u Španjolskoj.