WTA MONTREAL: Kasatkina izbacila Petru Martić

petra martić Hrvatski teniski savez

Donna Vekić je ostala jedina hrvatska predstavnica na WTA 1000 turniru u kanadskom Montrealu, gdje je u 1. kolu svladala belgijsku kvalifikanticu Alison Van Uytvanck, a nakon nje je Petra Martić doživjela poraz od ruske tenisačice Darije Kasatkine koja je slavila sa 7-5, 6-3.

U prvih sedam gemova meča Martić i Kasatkine svaka je igračica po triput oduzimala servis suparnici, a najbolje rangirana hrvatska tenisačica je još jednom izgubila gem na početnom udarcu kad je trebala prvi set odvesti do odluke u ‘tie-breaku’. U drugom setu je Kasatkina napravila ‘break’ za vodstvo 4-2, a Martić nije dobila priliku za povratak u meč.

Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj, a drugi u ovoj sezoni, u kojem je 24-godišnja Ruskinja došla do druge pobjede u dva seta.